Znajdziesz tutaj listę wyemitowanych odcinków How2Product online.

W ramach cyklu spotkań How2Product rozmawiamy z praktykami o tym jak tworzyć, budować, rozwijać i wycofywać produkty cyfrowe. Jakie są dobre praktyki, czego nie warto robić, w jaki sposób praktyka różni się od teorii, jakich pomyłek unikać. Rozmawiamy z ekspertami o etapach cyklu życia produktu. W pierwszych odcinkach przechodzimy cały cykl produktowy, a następnie skupimy się mocniej na wybranych etapach.

Zachęcamy do odsłuchania naszych i subskrypcji naszego podcastu na Spotify.


 • #5 Elastyczny produkt cyfrowy – rola Solution Architecta w planowaniu architektury systemu
  W tym odcinku live rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób podejść do planowania architektury systemu, które czynniki są krytyczne dla jej planowania, kształtu oraz zakresu.
 • #4 Product Owner i Analityk Biznesowy, czyli dokąd zmierza praca na styku biznesu i realizacji
  W trakcie spotkania z Lucjanem Romkowskim rozmowialiśmy o tym co się dzieje na styku produktu i wdrażania, o tym jakie role spotykamy w tym obszarze, czym się Ci ludzie zajmują i jakie mają problemy. Temat tym bardziej interesujący, że w ostatnich latach nastąpiła daleko idąca ewolucja kompetencji w tym obszarze. Posłuchaj nagrania jeśli interesuje Cię: Jak pracować z biznesem i zespołami programistycznymi Kim jest współczesny Business Analyst i Product Owner Jakie rady ma osoba, która od wielu lat zajmuje się tym aby to co zostanie wdrożone spełniało oczekiwania biznesowe
 • #3 Dane i metryki, czyli jak podejmować właściwe decyzje w oparciu o zebrane informacje?
  Razem z Iwoną Stankiewicz przygotowaliśmy dla Was temat, o który pyta każda osoba związana z budowaniem i rozwojem produktów cyfrowych: “Dane i metryki, czyli jak podejmować właściwe decyzje w oparciu o zebrane informacje?”. Z rozmowy mogliście dowiedzieć się czym są dane, po co je zbierać, w jaki sposób unikać pułapek przy korzystaniu z nich i kiedy mówią one co innego niż nam się wydaje. Posłuchaj nagrania jeśli interesuje Cię: jak pracować z metrykami i danymi w małym i dużym produkcie? jakich błędów nie popełniać, błędów które mogą kosztować utratę klientów a nawet spowodować spore straty finansowe? w jaki sposób przekonać…
 • #2 Model biznesowy, czyli jak wypłynąć na szerokie wody rynku?
  Razem ze Zbigniewem Wantułą poruszyliśmy temat modelu biznesowego i wykorzystania go w dostarczeniu produktu na rynek. W trakcie rozmowy mogliście dowiedzieć się jak doświadczony w branży cyfrowej przedsiębiorca zbudował swój startup na pivocie i jakie ma rady dla osób, które chcą się dowiedzieć, czy ich pomysł na produkt ma sens. Posłuchaj nagrania jeśli interesuje Cię: jak przejść od pomysłu do biznesu? jak stawiać pierwsze kroki na rynku? jakie porady w temacie tworzenia modelu biznesowego ma praktyk z wieloletnim doświadczeniem?
 • #1 Od czego zacząć? Droga od pomysłu do produktu
  Nasze pierwsze spotkanie (online) miało charakter wywiadu. W jego trakcie poruszyliśmy temat przejścia od pomysłu na produkt do jego urzeczywistnienia. Bartosz Mozyrko, który był naszym gościem, opowiedział o tym jak wyglądają pierwsze chwile z życia produktu. Posłuchaj tego odcinka jeśli interesuje Cię: od czego zacząć pracę nad produktem? jakie błędy mogą pojawić się na Twojej drodze podczas tworzenia produktu? co o etapie discovery mówi praktyk?